Finanční vzdělání

        nebo-li

Finanční gramotnost

"Pravým účelem vzdělání je dát člověku sílu přijímat informace a zpracovávat je v poznatky."

 

Finanční vzdělání znamená

Znát rozdíl mezi aktivy nebo pasivy, kapitálovými zisky nebo hotovstním tokem,

fundamentálním investováním nebo technickým investováním

vědět proč bohatí platí méně na daních nebo proč z dluhu někteří lidé bohatnou a většina lidí chudne.

Umět rozlišit dobrou investici od špatné investice nebo dobrou radu od špatné.

 

"Nejenom chodit do školy, tvrdě pracovat, platit daně, žít pod své poměry, koupit si dům,
  dostat se z dluhů a zemřít v chudobě."

 

Jak říka bible: "Můj lid zajde, protože odmítá poznání."

 

Nynější systém

 • V roce 2018 děti stále chodí do školy a neučí se nic o penězích.
 • V roce 2018 děti stále ještě vycházejí ze škol a hledají si zaměstnání, touží po uzavřeném manželství, koupi domu a založení rodiny.
 • V roce 2018 je státní dluh mimo kontrolu a zabavení domu kvůli nezaplacené hypotéce bere střechu nad hlavou miliónům majitelů domů.
 • V roce 2018 je naše bohatství rozkrádáno prostřednictvím vyšších daní, abychom zaplatily tento dluh, dluh, z něhož profitují bohatí.
 • V roce 2018 děti, které nacházejí zaměstnání, jsou spokojené, že jim odečítají peníze z jejich výplaty, protože žijí v iluzi, že peníze budou investovány do jejich důchodu.
 • V roce 2018 legislativa, která právě probíhá, uzákoňuje, že si vláda může vzít, až zemřete větší procento z vašeho bohatství.

 

Toto je problém podporování školského systému vedeného "Z" a "S", koučováním mladých lidí, aby se stali "Z" a "S".

Toto je problém toho, že máme politické lídry, kteří jsou "Z" a "S" a řídí kapitalistický systém kontrolovaný příslušníky kvadrant "M" a "I".

To se stává, když "Z" a "S" neznají rozdíl mezi aktivy a pasivy. Tráví svůj život prací na hromadění pasiv a domnívají se, že jsou to aktvia. Navštěvují školu, aby našli zaměstnání, aniž by věděli, že zaměstnání není aktivum.

Pracují pro peníze, ale nevědí, že peníze už nejsou peníze. Kupují dům, ale nevědí, že dům není aktivum.

Spoří na důchod, ale nevědí, že akcie a podíly ve společných investičních fondech nejsou skutečná aktiva. Jakmile se jejich pracovní místa přestěhují do zámoří, vracejí se zpátky do školy, aby se rekvalifikovali na novou práci.

A radí svým dětem, aby dělali totéž.

 

Jak získat finanční vzdělání ?

Jak bylo řečeno, finanční vzdělaní se doposud na školách neučí, v televizi, rádiu ani v novinách se nepíše jak být finančně svobodný. I když existují školy, které by vás měli připravit na mangment, podnikání, obchod, tak je tu otázka kdo Vás učí? Teoretik nebo praktik. Kolik lidí po vystudování těchto oborů vyjde školu a založí ihned firmu, do které by mohl zaměstnat další studenty z jiných škol?

Zatím jedinou možností finančního vzdělávání je vlastní chtíč, mít motivaci něco změnit a hledat možnosti kde získat více informací.

 

Některé z bodů kde hledat:

 • Knihy 
  Zaměřené na: finančí vzdělání, mezilidské vztahy, osobní rozvoj, managment, osobní a podnikatelský růst, leadership, bohatství, komunikace, prodej, ...
  Na našem webu v sekci vzdělávací pomůcky Vám budeme uvádět doporučenou dostupnou a ověřenou literaturu. 
   
 • CD, DVD
  Audio vizuálních pomůcek je dnes více a více. Interaktivní vzdlávání je dnes moderní způsob jak v jakémkoli volném čase máte možnost poslouchat lidi, ketří dosáhly úspěchu a mají zájem se o své zkušenosti podělit s ostatními lidmi.
   
 • Semináře, školení
  Dnes je spousta možností navštěvovat semináře pro osobní a podnikatelský rozvoj po celé České republice. My se budme snažit uvádět ty podstatné veřejné semináře zde na webu či na našem Facebook profilu.
   
 • Osobní konzultace
  Osobní konzultace s úspěšnými lidmi jsou považovány za nejlepší a nejúčinnější nástroj pro osobní růst. Máte možnost se učit od druhého člověka, který si už poznal vrcholy a pády ve svém oboru. Důležitá věc, než budete brát osobní rady od někoho, je pozorně se dívat na to, čeho daný člověk dosáhl a jakým směrem směřuje a zda Váš cíl je totožný.

  Je rozdíl bavit se s člověkem, který je úspěšný ve svém obrou a má výsledky a směřuje na pravou stranu kvadrantu nebo brát rady od člověka který všude byl, všechno zná a nejlépe Vám o tom bude vyprávět v pátek u piva.

 

Pokud by jste chtěly začít se svým finančním vzděláním,
můžete jako první krok navštívit naše setkání při kterém hrajeme stolní vzdělávácí hru Cashflow 101.

 

Při osobních setkáních můžeme konzultovat do hloubky o možnostech vzdělávání pro osobní a podnikatelský růst.

 

Některé myšlenky použity z knih Roberta T. Kiyosakiho