O hře CASHFLOW 101

Stolní vzdělávací hra Cashflow 101

Pro koho je hra?

  • Děti od deseti let.
  • Lidé, kteří se chtějí naučit jak zbohatnout.
  • Rodiče, kteří se bojí, že jejich děti nikdy neodejdou z domova…
  • Děti, které se bojí, že se k nim nastěhují rodiče.
  • Příslušníci početné poválečné generace, kteří chtějí více peněz do důchodu.
  • Lidé, kteří chtějí vybřednout z krysího závodu…
  • Lidé, co jsou znechuceni tím, že krysy vítězí.

 

Proč hrát hru?

Hra simuluje různé obchodní modely, překážky a příležitosti, což z ní dělá velmi účinný vzdělávací prostředkem, protože vám umožňují učit se z bezprostřední zkušenosti. Nutí hráče přemýšlet o aktuální finanční situaci a pracovat se svými příjmy a výdaji. CASHFLOW 101 vytváří fórum, v němž můžete hodnotit výsledky životních rozhodnutí, která se týkají vašich financí.

Cílem učení bohatého táty je „zvyšovat finanční blahobyt lidstva". Hra CASHFLOW umožňuje dospělým i dětem aktivně se účastnit hry, která je realistickým odrazem skutečného života a finančních příležitostí, jež nám život přináší. Schopnost chápat praktický význam vašich finančních rozhodnutí na váš život je největší „zisk z investice", kterou vám hra CASHFLOW může dát.

Při hraní této hry získávají dospělí i děti na celém světě základní finanční vědomosti, které pak mohou používat ve svém každodenním životě při rozhodování o svých finančních záležitostech.

 

Jak hra probíhá?

Cashflow 101 je simulací reálného světa z pohledu toku peněz. Na začátku hry je hráči přiděleno reálné zaměstnání s odpovídajícím platem a figurka. Hráč se pohybuje v kruhu každodenního chození do zaměstnání. Během té doby má příležitost vytvořit si vedlejší pasivní příjmy, které jakmile přesáhnou výši jeho platu, hráč přestává pracovat pro peníze v zaměstnání a přesouvá se na Rychlodráhu. Rychlodráha je druhá dráha na herní desce, po které se v reálném světě pohybují bohatí. Vše, co se hráč naučí při procesu dostávání se na rychlodráhu, jej může učinit finančně svobodným i v reálném světě, neboť hra je simulací reálného světa. To ji také odlišuje od her typu Monopoly, které jsou také zábavné, ale nic praktického nenaučí.

 

 

Parametry hry?

  • Věk hráčů:       od 10 let
  • Počet hráčů:    4-6
  • Doba hraní:      3- 4 hodiny, dle počtu hráčů

 

Jak hrát a vyhrát ?
 

Pravidla hry Cashflow 101  (.pdf 5,2Mb)

 

Kdo za hrou Cashflow 101 stojí?

 

 

Stolní hru Cashflow 101 vyvinul americký miliardář Robert Kiyosaki jako vzdělávací stolní hru pro každého, kdo se chce zábavnou formou naučit, jak v životě dosáhnou finanční svobody.

Jak to udělat, aby peníze pracovaly pro nás, namísto toho abychom my celý život pracovali pro peníze.

Každý, kdo se z opakovaného hraní Cashflow 101 naučí finančním návykům bohatých lidí, má velmi vysokou šanci zbohatnout i ve skutečném světě, pokud naučené principy uplatní ve svém životě.